فیلم

نقد و بررسی «Mirage»

در فیلم«Mirage» یا سراب یک طوفان الکتریکی رخ می دهد که باعث می شود در آن دو نفر با فاصله زمانی 25 سال با هم ارتباط بگیرند و آینده و واقعیت را برای دیگری تغییر می دهند. پس از تغییر، تنها 72 ساعت فرصت وجود دارد تا راهی برای معکوس کردن اوضاع پیدا کنند.

این یک فیلم کاملاً فکر شده است. داستان به گونه ای نوشته شده است که شما را مشتاق پاسخ نگه می دارد. بازیگران نقش های خود را به خوبی بازی کردند و بینندگان را نیز به سمت خود می کشانند.

این سومین فیلمی است که کارگردان کاتالانی ساخته است و او شاهکار دیگری را ارائه کرد. مفهوم جذابی که در داستانی پر از تعلیق با پیچش‌های هیجان‌انگیز ساخته شده است.

Durante la tormenta (2018) نام اسپانیایی سراب یک تریلر جذاب و فراطبیعی با فیلمنامه جالب بسیاری از پیچ و خم ها است. در سال 1989، هنگام فروریختن دیوار برلین و طوفان الکتریکی 72 ساعته، پسری 12 ساله به نام نیکو (جولیو بوهیگاس) در حالی که در خانه خود فیلمی ضبط می کرد، صداهایی را می شنود و صحنه بحث را در همسایگانش تماشا می کند.

او از طریق تلویزیون قدیمی با یک زن جوان 30 ساله نگران به نام ورا روی (آدریانا اوگارته) در سال 2014 ارتباط می گیرد.

ورا تلاش می کند تا نیکو را نجات دهد زیرا او در آینده است و می داند که نیکو در یک تصادف می میرد و به دنبال آن اسرار عجیبی را کشف می کند. او تلاش می کند تا راه حلی در مورد حوادث تهدیدآمیز و عجیب پیدا کند، اما همه چیز خراب تر می شود.

همانطور که زن جوان این وقایع را تعریف می کند اما هیچ کس به جز یک بازرس پلیس (چینو دارین) حرف های او را باور نمی کند.

آدریانا اوگارته در نقش پرستاری که همه فکر می‌کنند از شیزوفرنی رنج می‌برد بازی خوبی ارائه می‌کند و مسابقه خطرناکی را با زمان آغاز می‌کند تا دخترش را نجات دهد و از تکرار آن جنایت جلوگیری کند و به دنبال راهی برای جلوگیری از آن باشد.

«سراب» یکی از بهترین فیلم های اسپانیایی است . حداقل چیزی که می توانید بگویید این است که اوریو پائولو تخیل بسیار گسترده ای دارد زیرا داستان های او چیزهای معمولی نیست.

پیچ و خم های کافی برای حفظ توجه شما در تمام مدت زمان اجرای این فیلم وجود دارد. سطح رمز و راز بالا چیزی است که این فیلم را متفاوت می کند، شما نمی توانید همه نتایج ممکن را تصور کنید.

آدریانا اوگارته در نقش شخصیت اصلی ورا روی، و همچنین بقیه بازیگران، عالی کار کردند.

نتفلیکس با این پیشنهاد فیلم، شخصیت‌های عالی، عملکرد عالی و داستان عالی، قتل، تنش و زمان‌های موازی، خود را تا حد زیادی جبران کرده است. پایان بندی خوبی دارد و اگر عاشق اسرار قتل، سفر در زمان، تعلیق یا حتی داستان های عاشقانه خوب قدیمی هستید، این قطعا برای شما مناسب است.

این فیلم یک موسیقی اتمسفریک و تکان دهنده از فرناندو ولازکز را در خود جای داده است و فیلمبرداری رنگارنگ و هیجان‌انگیز توسط خاوی گیمنز، که در مکان‌های مختلف در گران کاناریا، جزایر قناری، بارسلونا، کاتالونیا، پارک سمعی و بصری کاتالونیا، تراسا، کاتالونیا، L’Ametlla del Vallés، بارسلون، اسپانیا فیلم‌برداری شده است.

این فیلم توسط تهیه کنندگان مختلفی مانند مرسدس گامرو، ساندرا هرمیدا، کنترراس، میکل لجارزا، انکو لیزارراگا، جیمی رومرو تامین مالی شد. همه آنها موفقیت های زیادی در سینمای جدید اسپانیا ایجاد کرده اند.

به طور حرفه ای توسط اوریو پائولو نویسندگی و کارگردانی شده است که قبلا فقط فیلم های کوتاهی مانند مک گافین، نوارها و حوا را ساخته بود و ¨چشم های جولیا¨ را نوشت.

او در سال 2012 اولین فیلم بلند خود را با نام «بدن» نوشت و کارگردانی کرد. پائولو نامزد بهترین کارگردانی جدید در جوایز گویا و برنده جایزه بهترین فیلم از جشنواره فیلم شگفت انگیز پاریس برای The Body شد.

او در سال ۲۰۱۶ فیلمنامه «پسر گمشده» را به کارگردانی مار تاراگونا نوشت. در سال 2017، پائولو فیلم «مهمان نامرئی» را با ماریو کاساس، باربارا لنی و خوزه کورونادو به عنوان قهرمانان نوشت و کارگردانی کرد.

این فیلم بسیار جذاب است. فیلمنامه (بسیار) پیچیده است، با توجه دقیق به جزئیات فیلمبرداری، کار با دوربین و سرعت فیلمبرداری، همراه با بازی بسیار خوب و نمره ای مناسب که به طرز وحشتناکی با رویدادها و صحنه ها همراه است.

این فیلم اثر پروانه ای را مانند فیلمی با همین نام مورد بررسی قرار می دهد. این تلفیقی از مفاهیم سفر در زمان است که از بازگشت به آینده با این تصور که هر تغییری که در گذشته ایجاد شود می‌تواند منجر به ایجاد یک خط زمانی جدید شود، مشهور شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا