سریال

نقد و بررسی “Ginny & Georgia”

“Ginny & Georgia” نمایشی سرگرم کننده درباره مادری است که همراه دو فرزند خود می خواهد زندگی جدیدی آغاز کند و همانطور که از نامش پیداست داستان در مورد تنش ها و رابطه جینی و جورجیا این مادر و دختر ادامه می یابد.

جینی و جورجیا، درباره یک جوان 30 ساله با روح آزاد، جورجیا (برایان هوی) و دختر 15 ساله‌اش، جینی (آنتونیا جنتری) است.

مخاطب نیمی از اوقات جین را دوست دارد و نیمی دیگر او را به طرز باورنکردنی آزاردهنده می داند. رفتاری که او با مادرش دارد و همیشه خودش را در همه چیز قربانی می بیند واقعاً ما را آزار می دهد.

او فکر می کند هر بار که کسی با او موافق نیست یا نژادپرست است یا اشتباه می کند. او ذهن بسته ای دارد و در عین حال ذهنی باز دارد و به نظر می رسد این تصور را دارد که زندگی دیگران به غیر از زندگی او عالی است. او خود محور و نابالغ است اما فکر می کند برعکس است.

او فقط یک نوجوان عصبانی منفی است. او هرگز لبخند نمی زند و حتی وقتی این کار را انجام می دهد عصبانی به نظر می رسد. او به قدری خودخور است که متوجه نمی شود مادرش چه کاری برای مراقبت و محافظت از او انجام داده است.

شاید هم این راهی بود که او قرار بود در نمایش به تصویر کشیده شود زیرا بسیاری از نوجوانان می توانند اینگونه عمل کنند. تماشای آن با هم برای والدین و نوجوانان عالی است.

این چیزی بیش از یک درام نوجوانانه است. همه مقایسه‌ها با Gilmore Girls کاملاً سطحی هستند و از تاریکی دوری می‌کنند که این نمایش خیلی خوب آن را انجام داد.

جورجیا شخصیتی دوست داشتنی و درخشان است که بسیار سرزنده است و می خواهد رابطه خوبی با جینی داشته باشد. اما او هیچ مرزی با جینی ندارد، او در بسیاری از جنبه های زندگی خود از نظر عاطفی بسیار نابالغ است، هرگز اجازه نمی دهد جینی نسبت به چیزی احساس داشته باشد یا به او اعتماد کند،او به گرجستان می رود و سعی می کند چیزهایی را رفع کند و با رفتنش بار زیادی بر دوش جینی می گذارد.

بنابراین جینی باید همه چیز را کنار بگذارد، به نظر می رسد که نوعی ناگویی هیجانی دارد، بنابراین وقتی احساس می کند غرق در احساساتی است که نمی تواند تشخیصشان دهد، یا با مادرش (یا هر کسی دیگر در این مورد) در میان بگذارد، مسلماً اینجاست که آسیب به خود خواهد آمد.

جلسه درمانی به تنهایی باید نشانه بسیار واضحی باشد که جورجیا باید کارهای زیادی در رابطه با آسیب های گذشته خود انجام دهد، و امتناع او از انجام این کار یا دادن هرگونه فضایی برای احساس ناراحتی به زندگی جینی سرازیر می شود و باعث ایجاد مجموعه ای کاملاً جدید از تروماها می شود.

نمایش ارزشمند است. حتماً موضوعات بحث برانگیز و مناطق بسیار خاکستری دارد. اما داستان‌ها برای همین هستند، تا به ما اجازه دهند موقعیت‌هایی را در مغزمان کار کنیم، بدون اینکه واقعاً مجبور باشیم اگر نمی‌خواهیم آن‌ها را زندگی کنیم.

جورجیا در زندگی مجبور به مبارزه با چنگ و دندان شده است تا خودش را از یک تربیت وحشتناک بیرون بیاورد. او کاری را که باید انجام می داد انجام داد، و نشان می دهد که پیشنهادهایی مانند “فقط با پلیس تماس بگیرید” تقریباً هرگز به هیچ وجه به طور واقع بینانه سودمند یا مفید نیستند.

برایان هوی در نقش مادر جوان جورجیا ایفای نقش می کند، که دائماً با بهترین دوست و دختر نوجوانش جینی (آنتونیا جنتری) و پسر جوان آستین (دیزل لا توراکا) در حال حرکت است تا دو قدم جلوتر از گذشته تاریک خود بماند.

داستان از طریق انبوهی از صخره‌ها و خطوط داستانی پوچ، که در آن موضوعات مهم سلامت روان و نژادپرستی مورد بررسی قرار می‌گیرد، رخ می‌دهد.

بر خلاف سلف رویایی و با احساس خوب خود، که تا حد زیادی با استقبال گرم روبرو شد، جینی و جورجیا به دلیل صحنه های ناخوشایند و دیالوگ های وحشتناک در اپیزود هشتم خود به اوج بد بودن خود رسید، زمانی که جینی و دوست پسر نیمه تایوانی اش، هانتر (میسون معبد) یکدیگر را به چالش کشیدند.

جورجی

در سال‌های اخیر، نت‌فلیکس موفقیت‌های باورنکردنی در مجموعه نمایش‌های بی‌مصرف خود پیدا کرده است و به مخاطبان فراری بی‌قید و شرط از واقعیت‌های غم‌انگیز زندگی روزمره ارائه می‌دهد.

اما پس از فصل اول فاجعه‌بار پر از دیالوگ‌های دردناک، سخت بود که ببینیم سریال چگونه می‌تواند خود را جبران کند – و با این حال، به طرز گیج‌کننده‌ای، فصل دوم تازه منتشر شده بهبود قابل توجهی در کیفیت نشان داده است. بینندگان همچنان آن را تماشا می‌کنند – جایگاه آن در 10 تای برتر گواه است.

بسیاری از اینکه فصل دوم نه تنها سرگرم کننده تر، بلکه قابل هضم تر است، شگفت زده شده اند.
این به این معنی نیست که کاملاً از دیالوگ‌های تلخ سابق خود خالی است – در واقع، هنوز مقدار زیادی از آن وجود دارد . (“چگونه حتی یاد گرفتی پیانو بزنی؟ مثل اینکه خیلی فقیر بزرگ نشدی؟”). با این حال، برخورد آن با موضوعات حساس تر – افسردگی، آسیب به خود و هویت دو نژادی – این بار با احترام بیشتری انجام می شود.

فصل اول جینی و جورجیا در سال 2019 و فصل دوم آن در 2023 از نتفلیکس پخش شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا