فیلم

نقد و بررسی «6 زیرزمینی»- فیلمی ساده برای وقت گذرانی

فیلم «6 زیرزمینی» با عنوان انگلیسی 6Underground یک آشوب است و از این جهت خوب است.
این یک فیلم معمولی مدرن مایکل بی است،سبک آن تماماً بیش از ماهیت است.

«6 زیرزمینی» فیلمی اکشن به کارگردانی مایکل بی با بازیگران بزرگی با نام هایی چون رایان رینولدز و ملانی لوران است. داستان برای طرفداران این ژانر امیدوارکننده است اما فیلمنامه درهم و برهم است.

خلاصه داستان از این قرار است که یک مدیر عامل ثروتمند ( رایان رینولدز) مرگ خود را جعل می کند و از ثروت خود برای ایجاد گروهی از شبح بی نام و نشان استفاده می کند تا تبدیل به یک قهرمان شود و عدالت را به جهان بیاورد.

شش زیرزمینی

او جاسوس دو (ملانی لوران) را به خدمت می گیرد. هیتمن سه (مانوئل گارسیا-رولفو)؛ دزد چهار (بن هاردی); دکتر پنج (آدریا آرجونا)؛ و خلبان شش (دیو فرانکو) کسانی اند که برای تشکیل سازمان خود نیاز دارد.

هنگامی که سیکس در یک سانحه رانندگی در یک ماموریت در اروپا می میرد، او از سرباز هفت (کوری هاوکینز) دعوت می کند تا به تیم خود بپیوندد. وان تصمیم می گیرد برای سرنگونی دیکتاتور رواچ علیموف (لیور راز) کودتا را ترویج کند و اجازه دهد برادر زندانی اش مورات علی اف (پیمان معادی) حکومت کشورش را به دست گیرد.

افراد CGI که ​​با ماشین‌ها برخورد می‌کنند و در انفجارها گیر می‌افتند و به اطراف پرتاب می‌شوند، کاملاً بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما چند بار اول که این اتفاق افتاد بسیار خوب به نظر می‌رسید، مخصوصاً افرادی که توسط وسایل نقلیه به سمتی کشیده می‌شوند.

فیلم همه چیز از درگیری با اسلحه، انفجار، پرواز، غواصی، تعقیب و گریز ماشین تا پارکور و غیره را دارد. بدلکاری عالی، cgi گران قیمت و به خوبی انجام شده – در این چیزها شکی نیست و البته باید گفت که به هیچ وجه یک فیلم اکشن واقع گرایانه نیست

داستان آشنا و کاملاً عمومی، عمیق و هالیوودی با تمام استانداردها است. چیز بیشتری برای اضافه کردن وجود ندارد، آدم های خوب می جنگند و مرد شرور را از بین می برند.

تیم قهرمانان ما متشکل از شخصیت های کلیشه ای است که توسط بازیگران شایسته ای به تصویر کشیده می شود که باید فقط بدلکاری یا دیالوگ های طنز انجام دهند.

فیلم با یک محیط زیبا، فیلمبرداری بسیار آرامش‌بخش شروع می‌شود، اما ناگهان به یک تعقیب و گریز ماشینی تبدیل می‌شود، البته با کشتار خونین و ضرب وشتم زیادی همراه است.

همانطور که گفته شد رایان رینولدز تیمی از مزدوران را رهبری می‌کند که در این مأموریت سرنگون کردن یک ظالم فوق‌العاده بد را در این ماجراجویی پر سر و صدا، گیج‌کننده و مسخره انجام می‌دهند.

این نمایش در مورد تیمی از مزدوران آزاد است که مرده اعلام شده اند و اکنون تجارت خود را در زیر زمین، در سایه، به عنوان ارواح انجام می دهند. آنها توسط مردی که خود را شماره یک می‌نامد (رایان رینولدز) رهبری می‌شوند که توسط یک بدجنس فوق‌العاده معروف به شماره دو (ملانی لوران) یاری می‌شود.

به نظر می رسد شماره یک بسیار ثروتمند است، زیرا به وضوح در حال سرمایه گذاری در کل امور است، اگرچه این موضوع هرگز مشخص نشده است. او تیم عاقلانه ای دارد که برای او کار می کنند.

و به این ترتیب، با بهمنی از مکان‌های لوکس، انفجارهای کر کننده، گیج‌های تگ‌های گیج‌کننده و گیج‌های کناری، و اوج گرفتن صحنه‌ای عجیب و غریب سورئال روی یک قایق بادبانی عظیم، که در آن شماره یک اسلحه مخفی خود را بیرون می‌آورد، ادامه می‌یابد.

این یک فیلم اکشن با چیزهای اکشن است، یک فیلم عمیق یا پیچیده نیست، فقط زمانی آن را تماشا کنید که می خواهید روی کاناپه استراحت کنید و نمی خواهید آنقدر تمرکز کنید. چرا که داستان کاملا ساده و بدون الهام است.

«6زیرزمینی» در سال 2019 از نتفلیکس پخش شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا