سریال

نقد و بررسی مینی سریال همه ما مرده ایم_ نمایشی از زامبی ها در مدرسه

فقط به این دلیل که زامبی ها مرده اند به این معنی نیست که آنها نمی توانند احساسات داشته باشند.

دهه گذشته برای نمایش زامبی ها کاملاً باورنکردنی بوده است. در جامعه ارواح – عمدتاً به لطف آکوردهای آوازی تجزیه شده بدون صدا – تمرکز بی امان یکی از گسترده ترین فرنچایزهای تلویزیونی در سال های اخیر، The Walking Dead بوده است.

تا به امروز، 274 قسمت Walking Dead در سریال اصلی و دو اسپین آف پخش شده است، با سری جدیدی که در راه است .

این یک دستاورد باورنکردنی و همچنین یک دستاورد خفه کننده است چرا که هر نمایش جدیدی با مضمون زامبی باید سخت کار کند تا از سایه طولانی The Walking Dead خارج شود.

خوشبختانه، «همه ما مرده ایم»(به انگلیسی: All of Us Are Dead)، درام K-Drama محبوب نتفلیکس در مورد شیوع زامبی در دبیرستان کره ای، بسیار خوب ظاهر شد.

این یک داستان خشن و وحشیانه است که در آن همکلاسی های کلاس 2-5 دبیرستان هیوسان به آرامی دوستان و معلمان خود را تماشا می کنند که هیولا می شوند و کارهای وحشتناکی را با یکدیگر انجام می دهند.

بازیگران اصلی باید بر روی آنچه که در چنین فاجعه‌ای گم شده است و آنچه ارزش حفظ کردن دارد تمرکز کند.

«همه ما مرده‌ ایم» از طریق نوشتن شخصیت محور و تمرکز قوی بر نحوه ارتباط بازیگرانش با یکدیگر، هرگز تمرکز خود را بر روی مردم از دست نمی‌دهد – حتی بعد از اینکه آنها به سمت زامبی‌ها روی می‌آورند.

«همه ما مرده‌ ایم» با تمرکز بر همان آغاز شیوع، آخرالزمان زامبی‌های خود را به شیوه‌ای نسبتاً معمولی آغاز می‌کند.

دانش آموز کیم هیئون جو (جونگ یی-سو) موشی را در آزمایشگاه علمی کشف می کند که توسط معلم علوم مرموز، لی بیونگ چان (کیم بیونگ-چول) آزمایش شده بود. وقتی او را گاز می گیرد، ساعت شروع به تیک تاک کردن در دبیرستان اطراف او می کند و در کل هیوسان پخش می شود.

2132

دانش آموزان و معلمان به سرعت آلوده می شوند. برخی ترسو هستند و تمایلی به کمک ندارند. دانش‌آموزانی که می‌دانند چه اتفاقی می‌افتد و به صراحت در نمایش به قطار بوسان اشاره دارند، شروع به شک کردن دوستان خود می‌کنند که ممکن است گاز گرفته شده باشند. .

«همه ما مرده‌ایم» متعهد می‌شود که همه جنبه‌های آشنا را هیجان‌انگیز کند: دوربین و طراحی فرار دارای ویژگی‌های فیزیکی هستند که لحظات مقدس زیادی را فراهم می‌کنند، به لطف صحنه‌های دعوا و ترسناک ، و در حالی که دامنه آن گاهی کمی بیش از حد گسترده می شود، داستانی بسیار متنوع پیش روی شماست.

3232

سریال بیشتر وقت خود را صرف روابط می کند. چگونه Na-yeon (Lee Yoo-mi)، در امتیاز و غرور ناشی از ثروت، بیشتر احتمال دارد دیگران را از بین ببرد تا اینکه به آنها کمک کند زنده بمانند.

یا اینکه چگونه سو هیوک (لومون)، یک مجرم سابق بدون چشم‌انداز تحصیلی، مخفیانه نام را (چو یی هیون)، رئیس کلاس را در هم می‌کوبد.

لایه‌های سریال در این روابط، به لحظه‌های مورد آزار و اذیت، ظلم‌های کوچک و مهربانی‌های کوچک بازمی‌گردند، اعمالی که در زمان حال انعکاس می‌یابند و این آخرالزمان را برای این شخصیت‌ها یک آخرالزمان بسیار خاص می‌سازد.

4545
این تمرکز روی شخصیت به All of Us Are Dead بافت اخلاقی متفاوتی نسبت به نمایش‌های موجود در قالب The Walking Dead می‌دهد.

اولی نشان دهنده تمایل اساسی انسان به همکاری در مواقع بحران است و اینکه چگونه نامهربانی و عدم همدلی در زندگی روزمره می تواند پوسیده شود و این همکاری ضروری را دشوار کند.

جهان اخلاقی The Walking Dead – با رژه بی پایانش از گروه هایی که برای زنده ماندن به تباهی روی می آورند، و باز ترسیم مداوم خطوط اخلاقی آن – اساساً یک دنیای پست است، جایی که ممکن است اغلب روابط درست شوند.

این یک فانتزی پیشاپیش و بی‌علاقه به جامعه یا فرهنگ است، و در حالی که استثنائاتی وجود داشته است (فصل پنجم سریال اسپین‌آف Fear the Walking Dead به طور خاص بر اساس شخصیت‌هایی ساخته شده است که سعی در کمک به دیگران دارند)، این فرنچایز هرگز بر تاریکی فصل 1 خود غلبه نمی‌کند.

طاعون زامبی Walking Dead در همه ماست و منتظر مرگ انسان هاست تا انسان ها را به چیز دیگری تبدیل کند.

سریال ترسناک کره‌ای «همه ما مرده‌ایم» با تمجید منتقدان مواجه شد.

پس از موفقیت بازی Squid Game، اکنون یک سریال کره ای جدید وجود دارد که هم از سوی منتقدان و هم از سوی عموم مردم با تمجید از آن مواجه می شود.

سریال ترسناک زامبی All Of Us Are Dead در حال حاضر امتیاز کامل 100% را در Rotten Tomatoes دارد، در حالی که تنها چند روزی در نتفلیکس در دسترس بود .

All Of Us Are Dead بر اساس کمیک وب معروف Now At Our School است که بین سال های 2009 تا 2011 منتشر شد، ساخته شد.

دانش آموزان ناامیدانه سعی می کنند از مدرسه خود فرار کنند و از تبدیل شدن آنها به زامبی جلوگیری کنند. استوارت هریتیج، منتقد فیلم گاردین ، درباره نمایش پر از خون و گلوله گفت : «این سومین فیلم اصلی کره‌ای نتفلیکس در تنها چند ماه است که من را کاملاً متحیر می‌کند».

منتقدان دیگر ترکیب یک آخرالزمان زامبی و یک درام دبیرستانی، سارا مریکان از The Verge را ستودند.نوشت: “در میان ترس و ویرانی، محیط جوانی فرصت هایی را برای شوخی های نوجوانان و عشق جوانه می دهد.”

در این سریال تعدادی از چهره‌های آشنا برای کسانی که با سریال‌های کره‌ای دیگر آشنا هستند، بازی می‌کند، از جمله پارک Ji-hu، که برای فیلم درام پربازبینی House of Hummingbird شناخته می‌شود .

همچنین نقش هایی برای چو یی هیون و چو یی هیون وجود دارد. Lee Yoo-mi که در سریال پرطرفدار Squid Game ایفای نقش کرد، در All Of Us Are Dead نیز وجود داشت.

کارگردانی این سریال بر عهده جی کیو لی است که قبلاً به عنوان کارگردان فیلم The Fatal Encounter به موفقیت دست یافته بود.

All Of Us Are Dead اکنون در نتفلیکس قابل مشاهده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا