فیلم

نقد و بررسی «صدای آزادی»_یک داستان واقعی و واقعیتی تکان دهنده

فیلم «صدای آزادی» گرانش زیادی دارد. سنگینی آن ویرانگر است، و اگر اجازه دهید، می تواند جهان شما را وارونه کند. تمام هدف فیلم این است که دنیای شما را بچرخاند و شما را از یک ظلم بسیار فراگیر آگاه کند، زیرا متأسفانه ما طوری زندگی می کنیم که انگار این ظلم ها اتفاق نمی افتد.

این فیلم سعی می کند شما را با واقعیت بیمار قاچاق کودک بیدار کند و کاملا موفق است. فوق‌العاده خوب کار شده است، فیلمنامه فوق‌العاده قانع‌کننده‌ای دارد و با توجه به اینکه بودجه کمی در صحنه بازیگری دارد، می‌توان گفت که بازی‌های آن فراتر از عالی بودند.

تماشای این فیلم سخت است. گرافیکی نیست، اما دیدن آن واقعاً قلب شما را نشانه می گیرد. بچه‌های فیلم بازیگران خارق‌العاده‌ای هستند که به درک بی‌گناهی و ترسی که فرد در آن موقعیت از سر می‌برد کمک می‌کند.

این فیلم باعث می شود دل مخاطب برای تک تک آن کودکان بسوزد،و قلب ما می شکند چون که می دانیم آنها فقط بازیگر هستند و بچه های واقعی هر روز فروخته می شوند.

درک بسیار خوبی از آنچه تیم بالارد برای نجات کودکانی که انجام داده بود، وجود دارد و آن فداکاری است و نشان می دهد چه تاریکی و سیاهی ای در دل انسان نماهایی نهفته است که کودکان را می گیرند و روح و زندگی آنها را نابود می کنند.

فیلم زمانی آغاز می‌شود که یک پدر فقیر در هندوراس، روبرتو (خوزه زونیگا)، متوجه می‌شود که پسرش، میگل (لوکاس آویلا) و دخترش، روسیو (کریستال آپاریسیو)، پس از فریب خوردن توسط یک زن جوان ، توسط قاچاقچیان جنسی ربوده شده‌اند.

سپس فیلم تلاش های بالارد برای نجات روسیو را دنبال می کند. این تلاش ها شامل یک عملیات ضربتی گسترده با کمک پلیس کلمبیا و یک کارمند سابق کارتل مواد مخدر به نام وامپیرو (بیل کمپ) است. در نهایت، جست‌وجوی روسیو بالارد را به جنگل‌های کلمبیا در سرزمینی خارج از کنترل دولت هدایت می‌کند.

این فیلم امتیاز بالایی می گیرد زیرا فقط یک فیلم خوب نبود، بلکه زنگ خطری برای همه مردم بود که بدانند هر روز چه خشونت هایی نسبت به کودکان رخ می دهد و باید متوقف شود.

بدترین کابوس هر والدینی برای برخی یک واقعیت است که اتفاق افتاده است. پرداختن به این موضوع واقعیتی سخت است. باید فداکاری تیم بالارد و جیمز کاویزل به این مصیبت را تحسین کرد.

این یک فیلم عمیقاً قدرتمند بود، اما موضوع آنقدر ناراحت کننده است که تحمل آن دشوار است. «Sound of Freedom» فیلمی ماهرانه، گیرا و قدرتمند است.

جیم کاوزل عملکردی باورنکردنی ارائه می دهد. کارگردانی، آهنگسازی و فیلمبرداری عالی هستند. این قطعا یکی از قدرتمندترین فیلم هایی است که تا به حال دیده ایم، با این حال احتمالاً دیگر هرگز آن را تماشا نخواهید کرد، زیرا قلب نمی تواند آن را تحمل کند.

اگرچه این فیلم کاملاً دلخراش است، اما کمی هم شما را امیدوار می کند. زیرا می دانیم که خدا با ماست، همچنین می دانیم که افراد واقعاً خوبی وجود دارند که در تلاش برای ایجاد تغییر هستند.

کسانی که با به خطر انداختن زندگی‌شان، به خطر انداختن خانواده‌هایشان، و با دانستن این که شاید هیچوقت به خانه برنگردند، زیرا جان خود را برای نجات فرزند دیگری به خطر انداخته‌اند، همه آنها قهرمان هستند.

“صدای آزادی” بر اساس داستان واقعی تیم بالارد است که سعی می کند کودکان ربوده شده را از دست قاچاقچیان جنسی نجات دهد. این فیلم توسط “Angel Studios” ساخته شده است و در واقع در سال 2018 ساخته شد اما با تاخیرهای زیادی روبرو شد و در نهایت در سال 2023 ظاهر شد.

متأسفانه، این زندگی واقعی است و همه چیز پایان خوشی ندارد. اصلاً اسپویلری وجود ندارد – پایان عالی است، اما باعث می شود بخواهید بدانید که چه کاری می توان برای کمک به پایان دادن به قاچاق کودکان انجام داد. چگونه می توان بیشتر آگاه بود و چه سازمان هایی برای حمایت وجود دارد.

این فیلم به جای اینکه در درون شما احساس نفرت انگیزی نسبت به افتضاح قاچاق کودکان ایجاد کند، در عوض شما را امیدوار کرد که می توان کاری در مورد آن انجام داد.

فیلمبرداری کلی، داستان سرایی و موسیقی جالب این فیلم را به یک مجموعه عالی برای یک پیام قدرتمند تبدیل کرده است: فرزندان خدا برای فروش نیستند.

این فیلم همانطور که خود بالارد گفته است درباره تیم بالارد نیست بلکه در مورد 2 میلیون کودک است که در برده داری مدرن به دام افتاده اند. این کودکان ارزشمند و سزاوار نجات هستند. به همین دلیل این فیلم بسیار مهم است. این یک یادآوری هشیار کننده از آنچه در دنیای ما می گذرد است.

سازندگان فیلم تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا موضوع را به بهترین شکل و بدون گرافیک به تصویر بکشند. اگر آن را تماشا کنید، تصویر را دریافت خواهید کرد. در حالی که دیدن این فیلم دشوار است، اما برای مردم مهم است که بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

این بر اساس یک داستان واقعی است و به اندازه کافی برای برخی انگیزه می دهد که دست هر افسر پلیس را بفشارند و به آنها بگویند که به کار خوب خود ادامه دهند و شاید بتوانیم کارهای بیشتری انجام دهیم.

این فیلم به یک موضوع ناراحت کننده و در عین حال واقعاً یک مشکل تکان دهنده عظیم و فزاینده رسیدگی می کند، و کار بسیار خوبی انجام می دهد.

بسیاری هنوز نمی دانند که امروزه برده داری بزرگتر و سودآورتر از زمانی است که قانونی بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا