فیلم

نقد و بررسی «توگو»

تام فلین، نویسنده فیلمنامه، طرحی سرراست، سناریویی ساده اما شگفت‌انگیز به ما ارائه داد که این فیلم را بسیار پرتعلیق، هیجان‌انگیز و در عین حال عمیق کرده است.

کارگردان اریکسون کور نیز از صمیم قلب ستایش ها را به دست آورد. تیم جلوه‌های ویژه نیز شگفت‌انگیز بود، صحنه‌های بسیاری که نمی  توان باور کرد امکان ساخت آن وجود دارد، اما آنها بسیار واقعی و قدرتمند به نظر می‌رسند.

صحنه های عبور از دریاچه به طرز زیبایی جذاب هستند. جولیان نیکلسون، استعداد طبیعی او در کل فیلم کاملاً درخشید. هر قسمت از این فیلم یک کمال کامل است، همچنین مدیون کار بازیگری عالی است، از دریچه دوربین، فیلمبرداری عالی را به شما ارائه می دهد، و به دنبال آن یک کار تدوین عالی دارد.

“توگو” (2019) یک فیلم بر اساس داستانی است که به خوبی گفته شده است و نه تنها جلوه های ویژه. شخصیت های خوبی در این فیلم وجود دارد، اما ستاره(های) واقعی این فیلم سگ ها هستند. آنها شگفت انگیز بودند و CGI ساخته نشده بودند.

به طور کلی، «توگو» در تمام مدت زمان نمایشش یک فیلم واقعاً درگیرکننده است. گاهی خنده دار بود، گاهی غم انگیز و همیشه واقعی و خیلی خوب است.

این داستان واقعی تیم سگ سورتمه و صاحب آن است که دارویی را در آلاسکا برای نجات شهر نوم آلاسکا در طول اپیدمی دیفتری در سال 1925 حمل کردند. در شرایط بسیار بدتر از کولاک ، راننده سورتمه تمام خطر را به جان می خرد تا یک میانبر را طی کند، بنابراین 90 مایل سفر و خود نجات پیدا کرد.

با چنین فیلم هایی، توانایی های انتقادی به حالت تعلیق در می آیند و شما فقط می خواهید همه چیز به خوشی تمام شود تا دیگر مجبور نباشید احساسات خود را پنهان کنید.

ویلم دافو و جولیان نیکلسون در قسمت های خود به عنوان زوجی که کمی ناهماهنگ بودند که خانه خود را در دورافتاده، یخ زده و شمالی ترین قسمت آمریکا راه اندازی کردند، عالی بودند.

یک شیوع فاجعه بار دیفتری به شهر می آید، به ویژه کودکان خردسال را هدف قرار می دهد و نیاز به درخواست تجهیزات پزشکی فوری از حدود 500 مایلی یا بیشتر است، اما با طلسم قریب الوقوع آب و هوای بد که استفاده احتمالی از هواپیما یا حمل و نقل ریلی را از بین می برد، تنها یک راه است.

راه برای انجام کار این است که دافو و سگ‌هایش یک سفر خطرناک بین‌المللی انجام دهند تا واکسن‌ها را جمع‌آوری کنند و به بیمارستان ببرند تا جان بچه‌ها را نجات دهند.

با خط داستانی که به دلیل شیوع ویرانگر ویروس کووید-19، موضوعیت و جذابیت بیشتری به آن بخشیده شد، این یک مسابقه هیجان انگیز و تکان دهنده با زمان بود که عناصر و در واقع شانس ها را به عهده گرفت، تلاشی که توسط دافو پیر و گروهش، به ویژه توگو رهبری می شد.

در اوایل به داستان در می یابیم که چگونه توگو در اختیار این زوج قرار گرفت و چگونه میل سرکوب ناپذیر سگ برای همراهی با دافو در سفرهایش باعث می شود که او دو بار تلاش ناموفق برای انتقال سگ به صاحبان جدید داشته باشد، فقط برای اینکه توگو به نحوی راهی پیدا کند.

برای رهایی و بازگشت به خانه از جایی که آمده بود، در نهایت دافو با سرسختی سگ متقاعد می شود که با اکراه سگ ظاهراً کم جثه را در جاده آزمایش کند و در نهایت بپذیرد که شجاعت و استقامت او بیشتر از هر گونه معایب جسمی است.

ما می‌بینیم که گروه در ماموریت حماسی خود خطرات باورنکردنی را تحمل می‌کنند، توگو به معنای واقعی کلمه تمام ایستگاه‌ها را برای هدایت تیم بر روی شناورهای یخ شکسته، تپه‌های برف گرفته و حتی نجات گروه از عذاب حتمی نزدیک به مرگ، خارج می‌کند. نمایشی شگفت انگیز از عشق، قدرت و استقامت توسط سگ است.

این یک فیلم دیزنی است، بنابراین احتمالاً مجوز کمی دراماتیک برای داستان گرفته شده است، اما شما ایده خوبی خواهید داشت که چگونه به پایان می رسد. مناظر، با استفاده عالی از نماهای هواپیمای بدون سرنشین در ارتفاع، اغلب چشم نواز هستند و یک موسیقی متن غم انگیز ویولن تنها وجود دارد که صحنه را بیشتر مطلوب می سازد.

رابطه ویلم دفو با سگ ها واقعاً خوب و صمیمانه انجام می شود. این چیزی است که آن را از اکثر فیلم های با مضمون سگ بهتر می کند. این فیلم واقعاً لذت بخش است و در پایان واقعاً تأثیرگذار است. این به لطف آنهاست که از انتخاب موسیقی درخشان «در طبیعت روز» و همچنین پیوند و پیشرفتی که بین دافو و توگو به دست می‌آورید، است.

این فیلم این کار را به درستی انجام می‌دهد، داستانی را روایت می‌کند و با بازی‌های خوب و همه چیزهای دیگری که به آن‌ها نیاز دارید، برای کمک به حفظ چشم‌ها و مغزها در مورد آنچه در صفحه نمایش است، ساخته می‌شود.

بسیار خوب است که با داستانی دل‌انگیز مواجه شویم که این‌قدر ماهرانه بیان شده است. وقتی متوجه شدید که این یک داستان واقعی است، شگفت‌انگیزتر می‌شود زیرا واقعاً نمی‌توانید باور کنید که این وقایع واقعاً اتفاق افتاده است.

این سفری است که بینندگان را سوار بر احساسات مختلف از جمله خنده، تنش و به احتمال زیاد چند اشک خواهد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا