فیلم

نقد و بررسی “با من حرف بزن”

“Talk to Me” داستان گروهی از نوجوانان است که متوجه می شوند که با شرکت در یک مراسم کوچک که شامل یک دست مومیایی شده و سرامیکی است، می توانند با ارواح طرف مقابل تماس بگیرند اما یک شب، یکی از آنها کمی بیش از حد دست را نگه می دارد و شیاطین شروع به تعقیب نوجوانان می کنند و باعث هرج و مرج در زندگی آنها می شوند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، همه چیز به سرعت از ریل خارج می شود و فعالیت های موذیانه ای رخ می دهد.

نحوه چیدمان داستان فوق‌العاده است، چرخشی تازه به یک داستان تا حدی خسته کننده می‌دهد و آن را با سبکی ترسناک وارد قرن بیست و یکم می‌کند.

از نظر سبکی فیلم فوق العاده است، با کارگردانی که به طور دقیق داستان را پیش می برد. برخی از شکوفایی‌های خلاقانه و استفاده عالی از صدا وجود دارد که هر دو واقعاً به فضای کلی کمک می‌کنند، فضایی که حالت تعلیق و ناراحتی دائمی دارد.

میتوان گفت “Talk to me”یکی از بهترین فیلم‌های ترسناکی که جدیدا منتشر شده است، وقتی با دیگر فیلم‌های ترسناکی که در سال 2023 دیده‌اید مقایسه کنید، این بهترین فیلم تا کنون است.

“Talk to me” تا حدی اصالت دارد، دارای جامپ اسکر است و لحظاتی واقعاً به یاد ماندنی دارد. نوشته نسبتا خوب بود، همه چیز به خوبی در کنار هم قرار گرفت، از جمله سکانس آغازین آن بسیار تکان دهنده است.

دنی و مایکل فیلیپو که با کانال یوتیوب خود “RackaRacka” شناخته می شوند، توانستند با بودجه 4.5 میلیون دلاری استرالیا که حداقل 20 میلیون دلار است، یک فیلم ترسناک کم هزینه بسازند.

فیلمبرداری و کارگردانی همگی باورنکردنی بود با برخی صحنه های ماهرانه ساخته شده و داستانی بسیار تاریک و پیشگویی که علیرغم اینکه یک داستان ماوراء الطبیعه، شیطان جهنمی، طرف دیگر است، اصالتی در خود دارد.

صحنه های دست به طور ترسناک و پرتنش با ماهیتی بسیار غیرقابل پیش بینی بود، بقیه داستان به طرز شگفت آوری غیرقابل پیش بینی و غیر متعارف بود، که همچنین به خوبی نسل مدرن استرالیایی را به تصویر می کشد.

بازی در این فیلم خارج از جدول بود و واقعاً تمام احساساتی را که این شخصیت ها در هر زمان احساس می کردند و واکنش آنها به دقیقاً آنچه در درون و بیرون اتفاق می افتاد را ارائه می داد.

اگر از طرفداران ترسناک و سینمای مدرن استرالیا هستید، آن را ببینید. این فیلم قبلاً توسط چندین کارگردان مشهور ترسناک از جمله جردن پیل به رسمیت شناخته شده است.

اگرچه تفاوت چندانی با فیلم های مشابه در این ژانر ندارد. جایگزین کردن تخته Ouija با یک دست سرامیکی یک لمس خلاقانه و منحصر به فرد بود که ژانر وحشت بیشتر به آن نیاز دارد، و این فیلم به تنهایی شایسته شناخت است.

با این حال خلاقیت و نبوغ دو عنصری هستند که ژانر وحشت به شدت فاقد آنهاست، و دیدن اینکه چگونه نسل جدید از مقدماتی استفاده می‌کند که قبلاً بارها انجام شده و چرخشی غیرمنتظره به آنها می‌دهد، خوب است. همانطور که گفته شد، این تنها چیزی است که در مورد این فیلم ارزش ستایش دارد.

سازندگان «بیایید یک دسته از نوجوانان را دور هم جمع کنیم تا با مرده‌ها ارتباط برقرار کنیم» را انجام دادند که قبلاً تا حد مرگ بارها انجام شده است.

با من بحرف

شبیه به فیلم “Bodies Bodies Bodies”، بازیگران آن گروهی از نوجوانان تلاشگر بودند با نگرش‌های زشت، رفتار ضعیف و مشارکت در رفتارهای منحط که همیشه با نتایج بسیار بد همراه است.

شخصیت‌ اصلی داستانی دردناک دارد و مادرش به‌طور نابهنگام درگذشته است. روح مادر در نهایت با او صحبت می کند، اما برای مدت طولانی با طرف مقابل در ارتباط می ماند و اتفاقات بدی می افتد.

وقتی مادر معرفی شد، طرح واقعاً مسیر قابل پیشبینی ای  را طی کرد. این چیزی نیست جز همان «روح شیطانی که به عنوان یک عزیز از شما عبور می‌کند تا شما را فریب دهد تا اجازه ورود به آن‌ها را بدهید» که 90 درصد فیلم‌های با تم مالکیت هستند و به نظر می‌رسد هیچ چیز جدیدی در اینجا اضافه نشده است.

در سطح فنی، فیلم به خوبی ساخته شده است. درجه بندی رنگ واقعاً زیبا به نظر می رسد، که این روزها تقریباً در فیلم ها نادر است. صحنه های ترسناک بسیار خوب فیلمبرداری شده اند و ویرایش صوتی در سطح بالایی قرار دارد. صدا مهمترین جنبه یک فیلم ترسناک است و آنها شما را در اینجا میخکوب می کنند. ترفند چرخشی دوربین سرگرم کننده است، اما در بعضی جاها بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل بودجه کمتر، فیلم پر از CGI نشد. برخی از صحنه ها بسیار ترسناک بودند. یک صحنه فضای تاریکی در آن داشت که شما را به یاد صحنه ای از Heritary می اندازد.

در اواسط فیلم، اقدامات شخصیت‌ها و انگیزه‌های آن‌ها بیش از پیش غیرقابل باور به نظر می‌رسند تا اینکه در پایان نمی‌توان فکر کرد که شخصیت اصلی یا ساده‌لوح‌ترین فردی است که روی این سیاره قدم می‌زند یا عمداً میخواهد از آنچه در حال رخ دادن است بی‌اطلاع باشد.

در ادامه داستان شروع به پلان‌های زیادی می‌کند که موفق به توسعه آن نمی‌شود و مسیری را از دست می‌دهد که چه چیزی آن را در وهله اول به چنین پیش‌فرض جالبی تبدیل کرده است.

فیلم اکثرا خوش ساخت است. صدای بلند بودن جلوه های صوتی مناسب است. سوفی وایلد عملکرد فوق العاده ای ارائه می دهد و جو برد لحظات شگفت انگیزی دارد. همچنین از مقدمه ترسناک به چند روش منحصر به فرد استفاده می کند و آن را بیشتر شبیه یک بازی می کند.

این فیلم استرالیایی در سال 2023 منتشر شد و نقدهای مثبتی دریافت کرد. دنباله آن در دست ساخت است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا